Vlastnosti, aplikace, dokumentace


Kamenná dýha je výjimečná nejen svou strukturou zpevněnou polyesterem, ale zejména svou lehkostí, a proto může nahradit množství používaných materiálů na různých površích. A co víc, zvýraznění přirozené krásy kamene je jednou z největších výhod. Drsný kamenný povrch však musí být ošetřen přírodními nátěrovými hmotami.


Informace

 • Umístitelné na: sloupech, nábytku, při osvětlení, značení, jako dekorace a obklad stěn. Kamenné dýhy jsou jednoduché, co se týče použití, instalace i přepravy samotné. Výsledkem jejich použití je úžasná, a přitom zcela jednoduchá povrchová úprava, která poskytuje nejen vznešený vzhled, ale i hodnotu. Krása pravé břidlice je nyní dostupná v lehkých, ohebných kamenných deskách, jejichž použití je limitováno pouze vaší představivostí. Dýhy můžete umístit kamkoliv chcete.

  Využití: skříně, nábytek, podlahy, stěny, dveře, krby, koupelny, kuchyně, exteriér.
 • Kamenná dýha je fantastická nová alternativa ke konvenčním těžkým břidličným kamenem. Kamenná dýha se skládá z přírodní břidlice uložené na skleněném vlákně, poly-pryskyřice, břidlice tloušťky pouhých 1,5 mm a hmotnosti pouhých 1,2-1,6 kg/m2, což je ideální alternativou k tradičním břidličným kamenem. Eleganci a jedinečnost přírodní břidlice si nyní můžete užívat bez omezení hmotnosti a velikosti v plné síle kamene.
 • Kamenné dýhy mohou být použity na množství různých podkladů, včetně suchého dřeva, MDF, HDF, kovu, plastů, polystyrénu nebo cementových desek - abychom jmenovali alespoň některé. Dýha, kterou nabízíme, je lehká, pružná, barevná a unikátní kamenná dýha s neomezenými aplikačními možnostmi. Zavedení tohoto nového vzrušujícího materiálu řeší velkou potřebu flexibilního a přizpůsobivého kamenného obkladu - odolného proti povětrnostním vlivům.
 • Produkty nové povrchové úpravy váží podstatně méně než klasické kameny, to má za následek výrazné snížení nákladů na dopravu a zejména uhlíkových emisí! Efektivní využití přírodních zdrojů - břidlice, pískovec a žula jsou neobnovitelné zdroje energie, které by měly být používány zodpovědně. Naše kamenné dýhy jsou několikrát tenčí než klasické produkty, a tím zvyšují účinnost použití.

Montážní video

Technické vlastnosti

 • Hmotnost: 1,2-1,6 kg/m2
 • Podklad: jsou vhodné pro většinu stavebních povrchů
 • Rozměr tabule: 610 x 1220 mm přibližně 2-2,5 mm tlustá. Jiné rozměry jsou k dispozici při výběru barev - na objednávku.
 • Lepidla: PUR kompatibilní lepidla
 • Řezání: nůžky na plech, kotoučová pila s řezným kotoučem, laminátový nůž
 • Ošetření: drsný kamenný povrch musí být před manipulací ošetřen klasickými přírodními nátěrovými hmotami
 • Aplikace: pro lepení dýhy jsou vhodné PUR lepidla. Pěnové lepidla musí být nanášeny ve velmi tenké vrstvě, jinak se lepidlo nanáší přes dýhu na druhou stranu. PUR lepidlo je voděodolné. Disperzní lepidla nebo lepidla na fólie mohou být také vhodné, pokud vykazují přilnavost proti polyesteru.